• Zabudnite na nosovo-ústne vrásky vďaka cvičeniu tvárovej jógy •

Nosovo-ústne vrásky alebo tiež nasolabiálne vrásky, ktoré sa tiahnu od nosa k ústam, trápia množstvo žien, ale i mužov. Dôvodov, prečo vznikajú, môže byť viacero – od genetiky, cez prirodzený proces starnutia, až po každodenné, opakované mimické pohyby tváre, ktoré si ani neuvedomujeme. Ak aj vás trápi tento typ vrások, vedzte, že existuje riešenie – bezbolestné a cenovo dostupné, ale hlavne efektívne. Zabudnite na invazívne zákroky a drahé kozmetické produkty, namiesto toho vyskúšajte cvičenie tvárovej jógy.

• Prečo nás trápia nosovo-ústne vrásky? •

Príčin, prečo vrásky na nose a vrásky pri ústach vznikajú, môže byť hneď niekoľko. Poďme sa pozrieť na tie najčastejšie z nich.

  1. Atrofické nosovo-ústne vrásky: Vznik tohto typu vrások je spojený so stratou tkaniva a objemu v oblasti nasolabiálnych záhybov. Môže ísť o úbytok tukových vrstiev, ale tiež o prirodzený úbytok kolagénu a elastínu v našej pokožke, ktorý prichádza spolu s vekom. Všetky tieto príčiny vedú k strate objemu a plnosti tváre. Následne dochádza k sformovaniu okolitej kože do záhybov, aby sa tento objemový deficit vyplnil a práve to je dôvod, prečo vznikajú atrofické vrásky na nose a pri ústach. Na tvorbu atrofických vrások má vo veľkej miere vplyv aj naša genetická predispozícia.
  2. Dynamické nosovo-ústne vrásky: Dynamické vrásky sa objavujú najmä počas určitých mimických pohybov našej tváre, ako je napríklad smiech alebo hnev. Ide však o dočasné vrásky – to znamená, že hneď, ako sa svaly na našej tvári uvoľnia, vrásky pri ústach či na nose zmiznú.
  3. Statické nosovo-ústne vrásky: Statické vrásky sú opakom dynamických vrások. Vznikajú častým opakovaním niektorých mimických gest v kombinácii s nedostatkom kolagénu a elastínu v našej pokožke. Hlavný rozdiel však spočíva v tom, že statické vrásky ani po uvoľnení svalov na tvári nezmiznú.
  4. Laxné nosovo-ústne vrásky: Na rozdiel od atrofických, dynamických a statických vrások, vznik laxných vrások je spôsobený predovšetkým vonkajšími vplyvmi. V tomto prípade hovoríme najmä o pravidelnom vystavovaní našej pokožky priamemu slnečnú žiareniu bez použitia vhodnej ochrany.
  5. Spánkové nosovo-ústne vrásky: Vrásky na nose a vrásky pri ústach veľmi často vznikajú práve počas spánku. V určitých polohách spánku totiž dochádza k tlaku, ktorý pôsobí na nasolabiálne záhyby. Ak je tento tlak vyvíjaný opakovane, dôsledkom sú spánkové vrásky.


Je dôležité vedieť, prečo nasolabiálne vrásky vznikajú, no ešte dôležitejšie je vedieť, že nech vás trápi ktorýkoľvek z týchto typov vrások, existuje prirodzené a účinné riešenie.

• Face yoga ako prirodzené riešenie problému s vráskami •

Face yoga, alebo tiež tvárová jóga, vám pomôže objaviť prirodzený potenciál vašej pokožky. Na rozdiel od invazívnych zákrokov a drahej kozmetiky sa cvičenie tvárovej jógy zameriava na prácu so svalmi na tvári a krku, rovnako, ako sa bežné cvičenie zameriava na prácu so svalmi celého tela. Odmenou za pravidelné cvičenie je potom mladá, krásna a zdravá pleť.

Face yoga vám môže pomôcť prirodzene vyhladiť už vzniknuté nosovo-ústne vrásky, ale aj vrásky na čele, okolo očí alebo medzi obočím. Rovnako však pomáha aj predchádzať vzniku nových vrások. Vaša pleť tak bude vyzerať už na prvý pohľad mladšie a proces starnutia pokožky sa tým výrazne spomalíHladká, pružná a plnšia pleť s výraznejšími kontúrami je síce hlavným benefitom, ktorý face yoga prináša, avšak určite nemôžeme zabudnúť ani na ďalšie výhody, ako je úľava od únavy, napätia a stresu, zvýšenie sebavedomia či korekcia spadnutých líčok.

• Prečo face yoga s Katkou? •

Vďaka cvičeniu so mnou sa naučíte presné technické prevedenie všetkých cvikov a zároveň budete cviky cvičiť v správnom poradí, aby bolo cvičenie čo najefektívnejšie a prinieslo želané výsledky v čo najkratšom čase.

Pri cvičení podľa kníh, DVD alebo videí na YouTube nemáte možnosť získať spätnú väzbu, či cviky prevádzate správne, preto môže byť takéto cvičenie menej efektívne. Zároveň sa môže po krátkom čase stať monotónnym a vy stratíte akúkoľvek motiváciu v ňom pokračovať. Preto sa snažím moje online hodiny robiť vždy iné a zaujímavé. Pravidelne sa vzdelávam a učím od svetových lektorov, aby som v rámci online hodín mohla prinášať stále nové cviky, ale aj informácie a poznatky z oblasti tvárovej jógy.

Okrem samotného cvičenia dbám aj na ďalšie aspekty – verím, že naše výsledky ovplyvňuje aj to, či sa na cvičenie plne sústredíme, či si vizualizujeme výsledok a veríme celému procesu. A čo je najdôležitejšie, moje klientky vytvorili úžasnú komunitu, v ktorej vždy nájdete motiváciu a podporu, ak ju budete potrebovať.

• Ako začať? •

Ak premýšľate nad tým, že by ste tvárovú jógu vyskúšali, no nie ste si istý, kde a ako začať, potom mám práve pre vás pripravené úvodné video pre začiatočníkov, v ktorom sa dozviete všetko o mne, o tvárovej jóge, o mojich online hodinách a zároveň sa naučíte aj prvé základné cviky a ich presné technické prevedenie

Keď si toto video viackrát precvičíte, môžete sa prihlásiť na moje online hodiny. Vždy v utorok, štvrtok a nedeľu o 20:00 máme online hodiny naživo cez ZOOM, počas ktorých máte možnosť získať spätnú väzbu, motiváciu a podporu priamo v reálnom čase. No ak vám online hodiny naživo nevyhovujú, každý týždeň pripravujem nové video, ktoré si môžete precvičiť kedykoľvek a kdekoľvek budete môcť. Či už sa rozhodnete pre prvý alebo druhý typ online hodín, k ničomu sa nezaväzujete, nie je totiž potrebné si hodiny predplácať. Platíte vždy iba za tú hodinu alebo za to video, ktoré si chcete odcvičiť.

• Nájdite si čas iba pre seba a vyskúšajte tvárovú jógu s Katkou. •

• Objavte cestu k prirodzenej kráse. •

• 2012 •

• 2021 •

Registrácia

Miesto je rezervované až po uhradení zálohy 10€ na číslo účtu, ktoré vám bude zaslané mailom po dokončení registrácie.