• Trápia vás vrásky na lícach? Face yoga môže byť presne to, čo hľadáte. •

Vrásky na lícach sú súčasťou prirodzeného procesu starnutia, no rovnako prirodzené je aj to, ak chcete tento proces spomaliť a vrátiť svojej pokožke mladosť, pružnosť, objem a predovšetkým zdravý vzhľad. Ak hľadáte riešenie, ktoré by vás spoľahlivo zbavilo problému s vráskami, a to nielen tými na lícach, ale nechcete podstupovať invazívne zákroky či investovať do drahej kozmetiky s nejasným výsledkom, cvičenie tvárovej jógy môže byť presne to, čo hľadáte.

• Prečo vznikajú vrásky na lícach? •

Ešte predtým, než sa pozrieme bližšie na samotné cvičenie tvárovej jógy a jeho účinky, poďme si najprv povedať niečo o tom, prečo vlastne vrásky na lícach vznikajú. Príčin je hneď niekoľko, a podľa toho môžeme vrásky rozdeliť do piatich hlavných kategórií:

  1. Atrofické vrásky na lícach sú spôsobené stratou objemu tkaniva pod povrchom kože. S vekom totiž prirodzene dochádza k postupnému úbytku tukových vrstiev, kolagénu a elastínu v pokožke, čo vedie k strate objemu a plnosti tváreOkolitá koža sa potom sformuje do záhybov, aby vyplnila objemový deficit a takýmto spôsobom vznikajú práve atrofické vrásky na lícach. Významným faktorom v tomto prípade môže byť aj genetika.

  2. Ďalším typom vrások sú dynamické vrásky na lícach. Tie sú dôsledkom hyperaktivity mimických svalov, ktoré používame napríklad aj pri úsmeve. Pre tento typ vrások je typické, že sú viditeľné len pri určitých pohyboch svalov v okolí líc a po uvoľnení týchto svalov zmiznú.

  3. Statické vrásky sú, rovnako ako dynamické vrásky, spôsobené pohybom svalov v oblasti líc a opakovaním mimických gest v kombinácii so stratou kolagénu a elastínu. Hlavný rozdiel medzi dynamickými a statickými vráskami okolo líc spočíva v tom, že statické vrásky ostávajú aj po uvoľnení svalov naďalej viditeľné.

  4. Laxné vrásky sú, na rozdiel od ostatných typov vrások, ktoré sme spomínali, spôsobené vonkajšími vplyvmi, a to najmä pravidelným vystavovaním pokožky priamemu slnečnému žiareniu. Na pokožke ich môžeme vidieť ako viacero malých, jemných vrások na väčšej ploche.

  5. Posledným typom sú spánkové vrásky na lícach. Ako už ich názov naznačuje, ide o vrásky, ktoré sa vytvárajú opakovaným tlakom pôsobiacim na líca v určitých polohách spánku (najčastejšie v polohe na boku).


Nech už vás trápi ktorýkoľvek z týchto typov vrások, face yoga je prirodzeným riešením pre každý z nich.

• Čo je vlastne face yoga? •

Face yoga, alebo tiež tvárová jóga, je neinvazívny, cenovo dostupný a zároveň efektívny spôsob, ako môžete udržiavať svoju pleť dlhodobo mladú, krásnu a zdravú. Na rozdiel od rôznych zákrokov a procedúr sa face yoga zameriava na prirodzený potenciál, ktorý naša pokožka skrýva. Cvičenie tvárovej jógy si môžete predstaviť ako fitness program pre vašu tvár. Tiež totiž pracuje so svalmi na tvári a krku, ako bežné cvičenie pracuje so svalmi celého tela. Okrem rôznych cvičení zahŕňa aj viacero masážnych techník a spoločne tvoria dokonalý „elixír“ prinášajúci množstvo benefitov.

• Aké benefity face yoga prináša? •

Prvým, hlavným benefitom, ktorý pravidelné cvičenie tvárovej jógy prináša, je prirodzené vyhladenie vrások na lícach, čele, okolo očí, úst, nosa či medzi obočím. Zároveň je tiež skvelou prevenciou, ktorá zabráni tomu, aby sa vám začali tvoriť nové vrásky a v súvislosti s tým spomalí aj celkový proces starnutia pokožky. Už po prvom cvičení môžete pocítiť úľavu od napätia, únavy a stresu. Postupne sa začne zvyšovať vaše sebavedomie a už po niekoľkých týždňoch pravidelného cvičenia budete môcť pozorovať aj viditeľné omladenie pleti, pretože pleť sa začne postupne stávať hladšou, pružnejšou a plnšouzvýraznia sa jej kontúry a skorigujú sa aj spadnuté líčka.

• Pre koho je face yoga vhodná? •

Face yoga je vhodná absolútne pre každého, koho trápia vrásky na lícach, ale aj kdekoľvek inde na tvári a krku. Často dostávam otázku, či má zmysel začať cvičiť v takom či onakom veku. Cvičiť môžete začať kedykoľvek, dôležité je len prispôsobiť intenzitu cvičenia. Ak máte menej ako 40 rokov, odporúčam cvičiť 3 – 4x do týždňa. Ak máte viac ako 40 rokov, potom je dobré zvýšiť pravidelnosť cvičenia na 4 – 5x do týždňa.

• Tak teda, ako začať cvičiť tvárovú jógu? •

Rozhodli ste sa, že tvárovú jógu vyskúšate? Tak potom práve pre vás som vytvorila úvodné video pre začiatočníkov, v ktorom sa dozviete všetky potrebné informácie a naučíte sa prvé, základné cviky, na ktorých môžeme neskôr počas online hodín stavať. Precvičte si toto video niekoľkokrát a následne sa môžete prihlásiť na niektorú z mojich online hodín

Vybrať si môžete online hodiny naživo cez ZOOM, kde cvičíme vždy v utorok, štvrtok a nedeľu o 20:00. Výhodou týchto hodín je, že môžete získať spätnú väzbu, ale aj motiváciu a podporu ihneď, v reálnom čase. Druhou možnosťou je zakúpenie online videa, ktoré točím každý týždeň a vždy v ňom prinášam nové cviky, zostavy či masáže. Je to riešenie vhodné pre tých, ktorí nestíhajú cvičenie naživo – video si môžete pustiť a zacvičiť kedykoľvek, keď na to bude mať vy čas a priestor.

• Nájdite si čas iba pre seba a vyskúšajte tvárovú jógu s Katkou. •

• Objavte cestu k prirodzenej kráse. •

• 2008 •

• 2022 •

Registrácia

Miesto je rezervované až po uhradení zálohy 10€ na číslo účtu, ktoré vám bude zaslané mailom po dokončení registrácie.